Z jakimi problemami dzieci pojawiają się u fizjoterapeuty? Ranking.

Na pewno zastanawiasz się będąc rodzicem, z jakimi problemami dzieci pojawiają się najczęściej u fizjoterapeuty. Stworzyliśmy ranking najbardziej powszechnych problemów tego rodzaju wśród dzieci. U dzieci, szczególnie w wieku dojrzewania pojawia się wiele schorzeń, które mogą zaniepokoić rodziców, i z którymi to problemami należy pojawić się u fizjoterapeuty.

W czołówce można zdecydowanie umieścić asymetrię. Asymetria to stan, w którym dziecko zdecydowanie preferuje jedną stronę ciała, bo tak było ułożone u mamy w brzuchu i właśnie w tym kierunku ciało dziecka jest wygięte. Jest to jedno z najczęstszych schorzeń, z którymi borykają się młodzi rodzice. Ale nie ma się co martwić, jest to problem całkowicie do skorygowania, pod warunkiem, że pod okiem zaufanego specjalisty.

Kolejną chorobą, z jaką borykają się dzieci, znajdującą się w czołówce jest skolioza. Skolioza to choroba kręgosłupa, polegająca na jego skrzywieniu i ustawieniu aż w trzech płaszczyznach. Przy tego rodzaju problemach z kręgosłupem zdecydowanie zalecana jest konsultacja fizjoterapeutyczna. Wymieniając dalej, w naszym rankingu, kolejną niestety dosyć częstą chorobą u dzieci są wady stóp. Mogą być to zarówno wady wrodzone, jak i nabyte. Wadą nabytą jest częste wśród dzieci w wieku 5-6 lat płaskostopie, czyli stopa płasko – koślawa.

Często u fizjoterapeuty pojawiają się rodzice z dziećmi z zaburzeniami napięcia mięśniowego. Maluchy mogą cierpieć na hipertonię, czyli wzmożone napięcie mięśniowe lub hipotonię- obniżone napięcie mięśniowe. Ten problem rozwiązać można z pomocą dobrego specjalisty w dziedzinie fizjoterapii dziecięcej. Jeśli nie wiesz gdzie znaleźć dobrego specjalistę w dziedzinie fizjoterapii dziecięcej zapytaj o radę swojego pediatrę, skontaktuj się z gabinetami fizjoterapeutycznymi, telefonicznie udzielą Ci niezbędnych informacji dotyczących tego, z jakiego zakresu mają specjalistów i dobiorą najlepszego fizjoterapeutę dla Twojego dziecka.

Cennik Lokalizacja 📞Zadzwoń