Co leczy pediatra?

Co leczy pediatra? Zastanawiasz się jakie choroby leczy pediatra? Odpowiadając na to pytanie należy pamiętać, że pediatra jest lekarzem zajmującym się leczeniem dzieci od urodzenia do 18 roku życia, więc na przestrzeni 18 lat tych chorób może pojawić się bardzo dużo. Odwiedzając profilaktycznie naszego pediatrę przyczyniamy się do tego, aby tych schorzeń było jak najmniej.

Pediatra jest lekarzem, który leczy wiele chorób. Każde z zachowań naszego dziecka, każdy objaw, który nas niepokoi powinien być skonsultowany z pediatrą. U niemowląt jest to brak apetytu, płaczliwość, spadek wagi, problemy z ulewaniem, wypróżnianiem, ssaniem, brak reakcji na bodźce lub nadpobudliwość. Niezależnie od wieku dziecka powinniśmy zgłosić się do pediatry, jeśli pojawi się u niego uporczywy kaszel, katar, ból gardła, gorączka, biegunka i wymioty lub wysypka. Lekarz pediatra leczy również typowe choroby wieku dziecięcego, takie jak: ospa wietrzna, odra, świnka, różyczka. Pediatra jest lekarzem kierującym na badania laboratoryjne, również je interpretuje oraz kieruje do specjalistów z innych dziedzin. Pamiętajmy, że dobry pediatra to dobra diagnostyka.

Pediatra to nie tylko lekarz, który leczy swoich małych pacjentów. Zajmuje się profilaktyką, informuje o szczepieniach, przeprowadza bilanse zdrowotne oraz dba o zdrowie fizyczne i psychiczne naszych dzieci. Do pediatry możemy zgłosić się również kiedy pojawią się u naszego dziecka problemy z koncentracją i nauką.

Gdzie przyjmuje pediatra? Lekarz pediatra najczęściej leczy swoich małych pacjentów w kilku placówkach. Pediatrów możemy szukać w gabinetach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), na dyżurach pediatrycznych, w prywatnych przychodniach i klinikach dziecięcych, na wizytach domowych.

Pediatra Lublin

Cennik Lokalizacja 📞Zadzwoń