Fizjoterapeuta dziecięcy – jakie schorzenia leczy?

Zastanawiasz się czym zajmuje się fizjoterapeuta dziecięcy i jakie schorzenia leczy? Fizjoterapeuta dziecięcy zajmuje się diagnostyką, leczeniem niektórych schorzeń wieku dziecięcego oraz profilaktyką. Leczy pacjentów od narodzenia do ukończenia 18 roku życia. Przez tak długi okres możemy napotkać kilka symptomów u naszego dziecka, które mogą nas zaniepokoić, są to jednak wady łatwe do skorygowania. Fizjoterapeuta dziecięcy zajmuje się również poważnymi wadami wrodzonymi.
Fizjoterapeuta dziecięcy leczy wiele schorzeń. Jednym z nich, bardzo często występującym u dzieci jest asymetria. Asymetria uniemożliwia dziecku nauczenie się nowych, prawidłowych pozycji ciała, utrudnia nawiązanie dziecku kontaktu wzrokowego, oraz powoduje wady postawy. Fizjoterapeuta leczy również wcześniej wspomniane wady postawy, takie jak np. częsta u dzieci skolioza, czyli deformacja kręgosłupa, polegająca na skrzywieniu i ustawieniu kręgosłupa w trzech płaszczyznach, wady stóp czy zaburzone napięcie mięśniowe. Pomaga również osobom po różnego rodzaju wypadkach.

Co powinno nas skłonić do wizyty u fizjoterapeuty dziecięcego? Kiedy Twoje dziecko:

  • Układa ciało w literę C, odgina się i widzisz, że sprawia mu to dyskomfort, masz problemy z karmieniem i ulewaniem, zauważyłaś problemy z napięciem mięśniowym i niechęć do leżenia na brzuszku
  • Koślawo stawia stopy, zauważyłaś, że kieruje kolana do środka
  • Ma zaokrąglone lub skrzywione w prawą lub lewą stronę plecy (łatwo rozpoznać po tym, że łopatki dziecka nie znajdują się w tej samej linii)
  • Ma wadę wrodzoną wadę genetyczną, chorobę neurologiczną, mózgowe porażenie dziecięce, autyzm czy zespół Downa

Zastanawiasz się gdzie umówić swoje dziecko na wizytę do fizjoterapeuty dziecięcego? Możesz zasięgnąć porady u swojego lekarza rodzinnego, w swojej placówce podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) czy na prywatnej wizycie pediatrycznej.

Cennik Lokalizacja 📞Zadzwoń